Fotografie studentů OZS Jihlava

28. 1. 2016 - Na výstavě v prostorách Kavárny Muzeum jsou prezentovány fotografie studentů 1., 2. a 3. ročníku oboru Fotografie a multimédia OZS Jihlava (Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava). Protože se výstava koná v prostředí provoněném kávou, rozhodli se studenti využít kávu jako základní motiv. Pro vytvoření zajímavé fotografie je zásadní nápad, fantazie a originalita. Při tvorbě zátiší či portrétu s kávou se studenti snažili o kompoziční řešení fotografie a správné nasvětlení dané scény. Bylo třeba také vybrat vhodný objektiv a stanovit správnou expozici vzhledem k postavené scéně a způsobu nasvětlení. Tato výstava je vlastně velkou hrou skládání rozličných předmětů do zvláště zajímavých, oku lahodících kompozicí a také hrou se světelnými zdroji, s jejichž pomocí se dotváří atmosféra a náboj sdělení vytvářeného zátiší. (Muzeum Vysočiny Jihlava)