Krušnohorská architektura a urbanismus, nové poznatky počátků horního města Jáchymova

15. 4. 2016 - Dne 21. května se uskuteční přednáška Mgr. Lubomíra Zemana z Národního památkového ústavu v Lokti a Mgr. Martina Volfa z Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, kteří přiblíží pozoruhodné a jedinečné prostředí Krušných hor se specifickým historiografickým fenoménem, jaký představují krušnohorská horní města. V přednášce se podrobněji zaměří na Jáchymov, kde se v omezeném prostoru a čase odehrála strukturální změna, která předznamenala proměnu Krušných hor v raném novověku. Rovněž seznámí s novými, velmi zajímavými nálezy a objevy z počátků stříbrné horečky v Krušnohoří i samotném Jáchymově. Přednáška se koná v rámci cyklu „Krušné hory - malé pohoří světového významu“ u příležitosti česko-německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO a v roce 500. výročí založení města Jáchymova. Začátek je v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)