Výstava 100 let od narození Františka Vaňáka

20. 6. 2016 - Městské muzeum Rýmařov Vás srdečně zve na vzpomínkovou výstavu o Františku Vaňákovi (1916-1991). Mons. ThDr. František Vaňák byl významný rýmařovský farář, první porevoluční arcibiskup olomoucký a metropolita moravský. V roce 1951 byl v podstatě za trest přeložen do Rýmařova, kde strávil zbytek svého života. Stal se zde a v nejširším okolí velice oblíbeným farářem, a to zejména pro svoji lidskost a tolerantnost. Díky jeho aktivitě bylo na Rýmařovsku opraveno mnoho kostelů a kaplí, spousta nejen liturgických a církevních předmětů jím bylo zachráněno před zničením. Výstava v galerii Pranýř rýmařovského muzea má připomenout 100 let od narození této významné osobnosti a bude k vidění od 28. 6. do 31. 7. 2016. (Městské muzeum Rýmařov)