Obraz Jáchymova v literatuře

8. 11. 2016 - Do konce tohoto roku potrvá výstava, která rekapituluje napříč historií i žánry písemné zprávy o slavných i méně slavných dobách Jáchymova, o krajině, z níž město vyrostlo, o lidech, kteří zde žili a umírali. Expozice je rozdělena do čtyř tematických oddílů - Jáchymov ve vzpomínkách / dokumentech, Jáchymov v poezii a próze, Jáchymov v pověstech a pohádkách a Jáchymov v kázáních a předpisech. Samostatnou částí je expzice připomínající život a dílo spisovatele Karla Pecky, který strávil v pracovních táborech na Jáchymovsku téměř deset let života. Literární expozice k 500. výročí založení města vznikla ve spolupráci Spolku Dobrá čeština a Vysoké školy kreativní komunikace. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)