Proměny krajinného dědictví a identity českého Krušnohoří ve 20. století

12. 1. 2017 - Dne 21. ledna se uskuteční přednáška, v níž představí kolektivy studentů a pracovníků Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem proměny identity, krajiny, společnosti, kultury a dědictví v oblasti českého Krušnohoří. V druhé polovině 20. století proběhly v pohraničí Česka, tedy včetně oblasti Krušnohoří, podstatné změny, které se projevily ve zdejší krajině a společenském i kulturním prostředí. V důsledku různých událostí se významně proměnilo dlouhodobé utváření a vnímání místní krajiny, identity a dědictví. Zejména od roku 1989 dochází k nárůstu zájmu o poznání často rozporuplné minulosti pohraničí. Přednášku pořádá Karlovarský kraj v rámci cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“ u příležitosti česko- německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO a v roce 500. výročí založení města Jáchymova. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)