Mechorosty - Latimérie mezi rostlinami

25. 1. 2017 - V termínu od 26. ledna do 12. března bude v prostorách Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí zpřístupněna výstava Mechorosty - Latimérie mezi rostlinami. Poutavou formou návštěvníky zavede do světa často přehlížených drobných rostlinek, jejichž krásu je nutné zkoumat s lupou v ruce či pod mikroskopem. Podtitul výstavy zároveň upozorňuje na starobylý původ této skupiny organismů. Krásu opomíjeného světa mechorostů je možné obdivovat na stovce uměleckých makro i mikrofotografií Štěpána Kovala, který patří k evropské fotografické špičce specializující se na tuto skupinu. Pro ty zvídavé a školou povinné je připraveno několik panelů se základními informacemi o jejich životním cyklu, stavbě těla, významu v přírodě i pro člověka či o historii zkoumání. Své nové poznatky pak mohou návštěvníci využít při zodpovídání všetečných otázek prostřednictvím interaktivních boxů. Děti pak jistě zaujmou pokusy vysvětlující hospodaření mechů a rašeliníků s vodou. Výstava byla vytvořena pracovníky Vlastivědného muzea v Olomouci pod vedením Mgr. Moniky Kyselé. (Muzeum Vysočiny Jihlava)