Za dlouhých zimních večerů

20. 11. 2012 - Letošní vánoční výstava Muzea Vysočiny Jihlava zachycuje období od poloviny 19. do poloviny 20. století. Návštěvníkům se představí činnosti a aktivity, kterými se dříve lidé na venkově zabývali v období zimy, kdy jim odpadla těžká a náročná sezónní práce. Dlouhé zimní večery tak mohly být věnovány nejen domácím pracím, ale i zábavě a odpočinku. V rámci výstavy si návštěvníci budou moci vyzkoušet nejen některé konkrétní domácí práce - vyšívání, štupování ponožek, opravu hrábí, ale dozvědět se také něco víc o řadě řemesel jako je košíkářství, výroba šindelů, tkaní ... Připomenuty budou rovněž zvyky našich předků spadající do tohoto času. Pro děti budou připraveny různé aktivity, včetně možnosti vyzkoušet si masky Mikuláše, čerta i anděla. Zájemcům z řad základních škol nabízíme možnost komentované prohlídky této výstavy. Pro inspiraci na dlouhé zimní večery si můžete přijít do jihlavského muzea do 13. ledna. (Muzeum Vysočiny Jihlava)