Photographia Natura 2012

3. 12. 2012 - Muzeum Vysočiny Jihlava v tomto roce připravilo již devátý ročník oblíbené fotografické soutěže Photographia Natura. Letošní mykologické téma (Houby – hubky – houbičky) oslovilo 52 autorů, kteří do soutěže o nejlepší snímek zaslali celkem 260 fotografií. V těžké konkurenci zvítězil Milan Slavinger (Dolní Cerekev), druhý v pořadí se umístil Jiří Burel a třetí místo obhájil Karel Slimáček (oba z Jihlavy). Zvláštní cenu za nejlepší studentskou fotografii získal Stanislav Žák z Rouchovan. Úspěšným fotografům byly ceny předány na slavnostní vernisáži výstavy Photographia Natura 2012, která se uskutečnila v pátek 30. listopadu 2012 ve výstavních prostorách muzea na Masarykově nám. 57. Výstava, na níž mohou návštěvníci shlédnout více než 120 fotografií hub, bude otevřena do 27. ledna 2013. (Muzeum Vysočiny Jihlava)