Všední život města za Velké války

20. 7. 2017 - Výstava s podtitulem I. světová válka v Žamberku a okolí. Na výstavě uvidíte množství dobových dokumentů a předmětů týkajících se každodenního života žamberských občanů za velké války. Na výstavě uvidíte množství dobových dokumentů a předmětů týkajících se každodenního života žamberských občanů za Velké války. Mezi nejvýznamnější vystavené předměty ze sbírek Městského muzea bezesporu patří unikátní pokladna, která byla určena pro příspěvky ve válečných sbírkách. Do této zdobené pokladny ve tvaru téměř půldruhého metru vysokého dělostřeleckého granátu mohl každý přispěvatel zatlouci hřeb na znamení svého příspěvku. Výstava potrvá do neděle 27. srpna a po celou dobu trvání bude doplněna o prvky určené po naše nejmenší návštěvníky. (Městské muzeum Žamberk)