Putování za předky

18. 10. 2017 - Výstava srozumitelnou a přitažlivou formou seznamuje širokou veřejnost s pomocnými vědami historickými, jakými jsou genealogie a heraldika. Na řadě výstavních panelů nabízí ukázky archivních záznamů o předcích, které návštěvníka chronologicky provedou od současnosti až k minulosti a umožní mu sledovat vytvoření rodové posloupnosti. Seznámí se s vyobrazením rodokmenu i se zpracováním rodových kronik, které jsou vrcholem dlouholeté trpělivé práce rodopisného badatele. Rodopisná část je bohatě doprovázena výstavkou krásně vypracovaných erbů. Uvedením výstavy bude přednáška genealožky Heleny Voldánové nazvaná Rodopis – koníček na celý život, která se koná v úterý 26. září 2017 v 17:00 v malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava. Projekt: PhDr. Jan Podhola a Helena Voldánová Realizace: Helena Voldánová Heraldické kresby: Stanislav Kasík, člen ČGHS, Roudnice nad Labem, Mgr. Karel Chobot, člen ČGHS, Udlice, Ing. Jan Oulík, člen ČGHS, Praha, Ing. Arnošt Drozd, člen ČGHS, Praha a Zdeněk Chramosta, člen ČGHS. (Muzeum Vysočiny Jihlava)