La Brise de France aneb hudební projekt, který vás zavede do Francie...

18. 1. 2013 - 28. února 2013 jste zváni do působivých prostor muzejního Malovaného sálu. Od 18 hodin se zde koná koncertní projekt „La Brise de France“ určený milovníků hudby francouzských autorů. V provedení akordeonu Jitky Baštové a loutny Jindřicha Macka potěší posluchače skladby předních francouzských skladatelů jako je D. Gaultier, J. Ph. Rameau, R. Ballard, R. de Visée, C. Debussy, a M. Constanc. Na první pohled velmi ojedinělá a netradiční spolupráce těchto dvou nástrojů s sebou přináší zcela nové myšlenky a barevné nápady. Koncert je zaměřen na francouzskou hudbu různých stylových epoch, které obohatily vývoj evropské hudby, dále na moderní díla inspirovaná stylem francouzského kabaretu a také vlastní úpravy vybraných děl Clauda Debussyho z období impresionismu. Debussyho pestrobarevná paleta hudebních odstínů je podtržena zvukovou odlišností nástrojů a přináší nezapomenutelné zvukové dojmy. (Muzeum Vysočiny Jihlava)