Vnímání hornické krajiny na české a saské straně Krušných hor

11. 9. 2018 - Dne 13. října přiblíží v přednášce geolog a patriot Krušných hor RNDr. Petr Rojík dobrodružné a pestré krajiny v Krušných horách, vzniklé hornickou činností, které přitahují naši pozornost a zájem. Dlouhý krušnohorský pás je podélně rozdělen státní hranicí. Protože příroda nezná hranic, přecházejí přírodní klenoty z jednoho státu do druhého. Lidské hemžení způsobilo, že v obou částech hor se vyvinul jiný jazyk, jiné osídlení, jiná kultura a jiný pohled na využívání přírodního a krajinného bohatství včetně toho nerostného. Přednášející odpoví na otázky - Jaký je rozdíl v přístupu obyvatel, úřadů i turistů k hornickým památkám a krajině na české a saské straně Krušných hor? Jaké poučení bychom si my na české straně mohli vzít od Němců, a naopak? Přednáška je pokračováním cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)