254 historických pohlednic Jihlavy

17. 10. 2018 - Muzeum Vysočiny Jihlava v letošním roce uspořádalo téměř celoroční výstavu „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Jednou z doprovodných akcí je i výstava „254 historických pohlednic Jihlavy“. Na sedmnácti panelech lze porovnávat vzhled i postupnou změnu tváře města. K vidění jsou reprodukce dobových pohlednic s kresbami, litografickými tisky i fotografiemi města, náměstí a ulic i pohlednice zachycující různé oslavy, významné události či místní zvyky. Nejstarší pohlednice jsou z konce 19. století a ty ještě nedávno posílané jsou ze sedmdesátých let století minulého. Výstavu je možné shlédnout od pátku 5. října do neděle 25. listopadu 2018 v prostoru muzejních arkád. (Muzeum Vysočiny Jihlava)