Přírodovědcem v muzeu aneb Zeptejte se Johany

17. 10. 2018 - Zajímá vás, co dělají muzejní přírodovědci? Pokud ano, tak právě pro vás je určena naše podzimní výstava. Dozvíte se na ní, jak to bylo se vznikem přírodovědného oddělení jihlavského muzea, co skrývají přírodovědné depozitáře, co se děje se sbírkovými předměty, jak vypadají muzejní databáze, co všechno obnáší práce muzejního geologa, botanika či zoologa a také různé zákulisní zajímavosti. Svérázným průvodcem vám bude Johana, samička sekáče domácího, jejíž rodina obývá kamenné zdi muzea už rovných sto let. Není tedy divu, že má co říci nejen k současnému dění, ale i k tomu, co se v muzeu událo po celou dobu existence našeho samostatného státu. Top číslem letošního roku je bezesporu osmička, a tak bude výstava otevřena od 18. října do 18. listopadu 2018. Ve čtvrtek 8. listopadu se navíc můžete těšit na doprovodný program, konaný v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR. Vzhledem k tomu, že se výstava koná ve výjimečném roce, měla by být také malinko výjimečná. Rozhodli jsme se proto, že tentokrát ukážeme i věci, které za normálních okolností nevystavujeme. A které to budou? To se nechte překvapit. (Muzeum Vysočiny Jihlava)