100 let republiky - očekávání, naděje a skutečnost

17. 10. 2018 - Letošní významné výročí si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost, vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava. Autoři výstavy se zaměřili na čtyři pro republiku významné „osmičkové“ roky, jednotlivé části se věnují situaci v letech 1918, 1938, 1948 a 1968 jak z pohledu celorepublikových událostí, tak s jejich odezvou v Jihlavě a okolí. Návštěvníkům je k dispozici velké množství informací o životě v Jihlavě v minulém století, např. o architektuře, národnostních problémech, legionářích a jihlavském pěším pluku č. 31 Arco nebo o jihlavských pomnících. Vystaveny jsou kopie dobových plakátů, vyhlášek a nařízení i kolekce československých a českých platidel uplynulých sta let. Magistrát města Jihlavy pro tuto příležitost zapůjčil historickou pamětní knihu Jihlavy se záznamy a podpisy významných návštěv. Výstava potrvá do 25. listopadu. (Muzeum Vysočiny Jihlava)