Namydlená muzejní noc

6. 5. 2019 - 24. 5. / PÁ / 18.00–23.00 hod. Namydlená muzejní noc Nachystejte si mýdla, letošní muzejní noc bude pořádně namydlená! Jako každý rok navazuje téma muzejní noci na naše aktuální výstavy a letos je to opravdová lahůdka. O vaši přízeň se popere Schichtova epopej a Trpaslíci. Již tradičně zavřeme hlavní vchod a přivítáme vás prvními aktivitami v uličce mezi muzeem a divadlem. O zábavu i poznání se postarají pracovníci Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Za drobný peníz vás potom naši pracovníci pustí do atria, kde si pohrajete v bublinkové dílně, něco vyrobíte, přeperete košile na valše a můžete se občerstvit při poslechu příjemné hudby. Další program vás čeká uvnitř muzea. Připravíme těžkou křížovku pro dospělé i lehčí pro trpaslíky, kurátoři vás provedou výstavami a budete si moct zakoupit výrobky s jelenem či mošt (chutný jako ten původní od Schichtů). Ani muzejní pedagogika nezůstane zavřená. Těšit se můžete na airbrush tetování, výrobu mýdla a další aktivity. Vstupné 30 Kč (Muzeum města Ústí nad Labem)