Křest knihy Jáchymov, mineralogická perla Krušnohoří

23. 9. 2019 - Dne 17. října se uskuteční křest knihy za přítomnosti všech tří autorů – Pavla Škáchy, Jakuba Plášila a Vladimíra Horáka. V celém průběhu dolování od raného novověku po současnost byly nalézány unikátní vzorky minerálů, které nepřestávají udivovat svou kvalitou i pestrostí zastoupených druhů. Postupem času se z Jáchymova stala mineralogická lokalita světového významu. Kniha vydaná nakladatelstvím Academia je rozdělena na tři základní části - historie nálezů jáchymovských stříbrných bonanz, nástin geologie a přehled nejvýznamnějších primárních a sekundárních minerálů. Je výsledkem mnohaletého bádání autorů v archivech i v podzemí jáchymovského rudního revíru. Publikace je bohatě ilustrována fotografiemi minerálů z českých i zahraničních muzeí a soukromých sbírek, snímky uměleckých děl zhotovovaných z místních minerálů, reprodukcemi historických map a terénními fotografiemi z povrchu i podzemí. Po křtu bude pro zájemce připravena komentovaná prohlídka stálé expozice minerálů a hornin. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)