Adolf Čejchan 90

31. 1. 2020 - 6. 2. / ČT / 17.00 / Zrcadlové bludiště na Větruši Adolf Čejchan 90 U příležitosti devadesátých narozenin známého ústeckého fotografa vznikla tato průřezová výstava nejznámějších fotografií. Jeho práce je veřejnosti dobře známá. V šedesátých letech uveřejňoval v regionálním i celostátním tisku a v poslední době jsme mohli vidět jeho fotografie např. v knize „Ústecké retro“. K vidění jsou nejen snímky z jeho výstavy z roku 1961 „Město a lidé kolem nás“, ale i speciální fotografické techniky a snímky, se kterými Adolf Čejchan vyhrával soutěže v Čechách i v zahraničí. V originále je vystavena i kniha „Ústí nad Labem mladýma očima“ a jeho další fotoknihy. Narodil se 30. března 1930 v Turnově. V roce 1934 se rodina přestěhovala do Ústí nad Labem, kde zůstal až dodnes. Vyučil se u firmy Fotohaus Alexander Erdman. Po škole byl zaměstnán v propagačním oddělení Severočeských tukových závodů jako fotograf. Náplní jeho práce byly propagační akce, fotografie na tovární průkazky, fotokopie a dokumentace významných událostí nebo návštěv. Fotografování bylo nejen jeho prací, ale i koníčkem. V roce 1990 odešel do důchodu, postupně likvidoval svůj archiv a daroval své fotografie ústeckému muzeu. Výstavu, která vznikla ve spolupráci s Městskými službami Ústí nad Labem, můžete nově navštívit v galerijním prostoru v zrcadlovém bludišti na Větruši. Vernisáž se zde koná ve čtvrtek 6. února 2020 od 17 hodin. (Muzeum města Ústí nad Labem)