České středohoří, krajina botanických klenotů

9. 9. 2021 - 14. 9. / ÚT / 17.00 - Botanicky zaměřená přednáška Karla Nepraše doprovází výstavu „Nejkrásnějším pohořím s přírodovědcem Janem Šimrem“. České středohoří patří z botanického hlediska mezi nejrozmanitější území naší republiky. Na docela malém prostoru se tu můžeme seznámit s vonnými teplomilnými třemdavami, vousatými stepními kavyly, zářícími mokřadními prstnatci, endemickými skalními lomikameny či raritními pobřežními drobnokvěty. Není proto divu, že zdejší květena přírodovědně hloubavému Janu Šimrovi učarovala a získala si jej na celý život. V rámci přednášky budou představeny vybrané klenoty rostlinné říše, kterými se při svých toulkách Českým středohořím těšil již Jan Šimr a s nimiž se při troše štěstí může pozorný návštěvník seznámit i dnes. (Muzeum města Ústí nad Labem)