Na schodech III. - Jaroslav Kouba a Lidové divadlo v Telči

13. 6. 2013 - Jaroslav Kouba byl v letech 1950-1990 bezesporu největší kulturní osobností Telče. Za 40 let působení v ochotnických souborech hrál jako herec v téměř 250 divadelních představeních. V šedesátých letech se stal vedoucím souboru Lidového divadla v Telči. Od té doby většinu her nejen režíroval, ale také navrhoval scény, které často sám zhotovil. Telčský soubor dovedl k řadě ocenění na různých festivalech a přehlídkách. Sám získal ceny jak za herecký výkon, tak i za návrhy scén. O činnosti ochotnického divadla v těchto letech vytvořil pozoruhodný soubor dokumentů, který se stal mimořádně cenným archivním materiálem o kulturním životě města v minulém století. Nyní je tento soubor do 30. srpna vystaven v telčském muzeu. (Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč)