Ťan-Šan: Vrcholy a jezera Nebeských hor

20. 6. 2013 - Od 25. června bude v prostoru Kavárny Muzeum k vidění výstava fotografií Michala Černého. Výstava představí ledovce, vrcholy a jezera málo známého asijského pohoří Ťan-Šan. Michal Černý je geolog, přírodovědec, cestovatel, fotograf a publicista. V rámci své profese často cestuje a kromě toho podniká další výpravy do vzdálených a exotických zemí. Do Kyrgyzstánu jezdí každoročně od roku 2004. Cílem výprav je hlavně studium ledovcových jezer, klimatu a přírodních rizik. Během těchto cest pořídil několik desítek tisíc snímků, z nichž malou část prezentuje tato výstava. Michal Černý publikuje své snímky samostatně i jako doprovod cestopisných a přírodovědných článků v různých časopisech. Výstava v Kavárně Muzeum potrvá do 4. srpna... (Muzeum Vysočiny Jihlava)