Narativní autenticita. Existující příběhy v existujících strukturách

19. 9. 2023 - 18. 10. 2023 17:00 Přednášející: Ing. arch. Michal Krejčík, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Krejčík Přáním mnoha architektů může být práce na návrhu, který začíná prázdným papírem, bez jakýchkoliv limitů. Často se však hned na počátku setkáváme s něčím, co má už daný tvar, styl a historii. Z architekta, designéra se tak stává někdo jako kurátor, který vybírá a pozorně analyzuje, co použít nebo co naopak odebrat. Jakým způsobem kombinovat a co přidat, aby výsledek byl smysluplný. Mezi stávající strukturou a nově přidanou energií ve formě nové struktury by měl vzniknout harmonický dialog, synergie. Cílem je zachování kontinuity s tím, co už existuje a plné využití potenciálu místa, předpoklad vzniku mnohovrstevnatého prostředí pro život. Architekti Jiří a Michal Krejčíkovi z královéhradeckého ateliéru ARN STUDIO se na několika svých projektech pokusí představit přístup reagování na historii současným výrazovým jazykem, kde příběh, narativ, hraje důležitou výchozí úlohu. Místo konání: Studijní a dokumentační centrum Norbertov (Muzeum Norbertov)