Kdo se dívá do trávy...

8. 8. 2013 - Výstava fotografií v jihlavské Kavárně Muzeum. Anežka Konupková se narodila v roce 1995 a nyní je studentkou jihlavského gymnázia. Mezi její hlavní zájmy patří příroda, hudba, cestování a samozřejmě fotografování. Fotí od té doby, co umí zmáčknout spoušť. V současné době vlastní fotoaparát Fujifilm Finepix S 1500 a nejraději s ním fotí krajinu, faunu a floru. Původně fotila vše, co ji obklopovalo a zaujalo. Poté ji začala fascinovat voda a její skupenství. Aby mohla zachytit lomící se paprsky vycházejícího slunce v kapkách ranní rosy, musela vstávat velmi brzy. Ale úsilí se vyplatilo, vznikla řada výborných snímků. Do záběru se občas připletl nějaký živočich – nejčastěji z hmyzí říše. A tehdy pro Anežku nastalo období slunéček, kobylek, motýlů, střevlíků, pavouků… Její zájem o bezobratlé plynule přešel i na ostatní živočichy: ptactvo, veverky, ještěrky, ale i na domácí mazlíčky. V současné době se snaží zachytit co nejvíce zajímavých okamžiků z přírody… Výstava fotografií Anežky Konupkové bude v prostorách Kavárny Muzeum ke zhlédnutí do 15. září. Účast na soutěžích: Chemie je cool (VŠCHT Praha) Photographia Natura (Muzeum Vysočiny Jihlava) Štokfoto Ekooko Vysočiny (Muzeum Vysočiny Jihlava)