Výstava Igráčků v Technickém muzeu v Brně

18. 10. 2011 - Technické muzeum v Brně hostí od 18. října do konce tohoto roku unikátní výstavu s názvem „Fenomén IGRÁČEK“. Bohatá textová a fotografická dokumentace umožní návštěvníkům nahlédnout do historie, současnosti a budoucnosti této legendární funkční figurky. Jako první byl v roce 1976 uveden IGRÁČEK představující povolání zedníka. Opravdový boom této hračky nastal v osmdesátých letech. Na podzim roku 2010 uvedla inovovaného IGRÁČKA na český trh společnost Efko, český výrobce her a hraček. Efko se též podílí na realizaci této výstavy. Návštěvníci se mohou těšit na maketu města obydleného IGRÁČKY, výrobní formy nebo kreativní vize vývojářů, kteří popustili uzdu své fantazii při tvorbě IGRÁČKŮ.