Venkovské kostely v srdci Vysočiny

8. 4. 2014 - Tradiční archeologická výstava, kterou připravuje archeologické oddělení Muzea Vysočiny Jihlava, bude instalována v přízemní výstavní místnosti v budově muzea – v domě č. 57/58 na Masarykově náměstí v Jihlavě. Krátkodobá výstava mapuje výsledky archeologického bádání v Kraji Vysočina v uplynulých dvou letech se zaměřením na výzkumy venkovských kostelů „v srdci Vysočiny“, tedy především na Jihlavsku. Ve vitrínách a na panelech jsou prezentovány archeologické a stavebně historické výzkumy venkovských kostelů ve Vyskytné nad Jihlavou, Kostelci u Jihlavy, Rančířově, Vílanci, Staré Jihlavě na Jihlavsku a Heralticích a Rokytnici nad Rokytnou na Třebíčsku. Kromě sakrální architektury návštěvník shlédne i artefakty získané archeologickými výzkumy ve Velkém Meziříčí, Tasově, Moravských Budějovicích a Lhánicích. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 10. 4. 2014 v 17:00 a potrvá od 11. 4. do 8. 6. 2014. (Muzeum Vysočiny Jihlava)