Kamčatka

17. 4. 2014 - Modrý dům přivítá dalšího hosta cyklu cestovatelských a přírodovědných přednášek. Bude jím zoolog a cestovatel Jiří Rejl. Večer se ponese v duchu vyprávění o dlouhém poloostrově na Dálném Východě Ruska, Kamčatce. Kamčatka je unikátním územím s vysokým počtem aktivních sopek, gejzírů a ledovců. Přednášku budou doprovázet fotografie spojené s putováním po vyhaslém sopečném pohoří Vačkažec a s přechodem národního parku Nalyčevo mezi sopkami, kde má člověk pocit, jako by tam existovala pouze černá a bílá barva. Spolu s Jirkou Rejlem se vypravíme na Tichý oceán za kosatkami, na sjezd řeky Bystraja a s tím spojený rybolov. Přednáška o Kamčatce proběhne na Modrém domě čp.25 v Kosteleckých Horkách 25.dubna. Začátek je v 19.00 hodin. Akci pořádá místní občanské sdružení INEX-SDA Kostelecké Horky. (Malé muzeum místa, Modrý dům)