Gruzie, má láska

23. 5. 2014 - Ve čtvrtek 29. května 2014 bude ve výstavních prostorách Muzea Vysočiny Jihlava slavnostně zahájena výstava fotografií z cest po Gruzii. Jejich autory jsou manželé Žákovi. V době přípravy výstavy bohužel František Žák zemřel, výstava je tedy i vzpomínkou na tohoto výborného člověka. František Žák byl posledních dvacet pět let zaměstnancem Ministerstva zahraničních věcí ČR, dlouhodobě žil v Moskvě, Kyjevě, Lvově a právě i gruzínském Tbilisi. S manželkou Olgou, spoluautorkou fotografií, si František Gruzii opravdu zamiloval. Byl zaníceným fotografem, a tak díky jeho láskám můžeme do této nám vzdálené a málo známé země nahlédnout. V renesančních interiérech muzea je vystaveno přes sedmdesát fotografií. Seznámíte se s památkami této země i pomocí mapy a přiložených textů. Můžete si rovněž prohlédnout z Gruzie dovezené typické a tradiční předměty a suvenýry. Výstavu bude možno navštívit do neděle 27. července 2014. (Muzeum Vysočiny Jihlava)