Karel Slimáček. Pohledy pod pokličku

15. 7. 2014 - Autorská výstava člena Horáckého fotoklubu Jihlava poodhaluje pomyslnou roušku výrobního tajemství vzniku atraktivních fotografií. Kromě fotoaparátu, nadšení, štěstí na světlo a situaci (a někdy i ochoty si přivstat) je nezbytné zvládnout rutinu samotného pořízení snímku a také jeho následné zpracování do finální podoby, která diváka zaujme. Tyto postupy autoři obvykle nesdělují a prezentují pouze výsledek své tvorby. Karel Slimáček však konfrontuje hotové fotografické obrazy se surovými snímky z digitálního fotoaparátu, aby tak představil postupy, které sám používá, a tímto zajímavým způsobem inspiroval méně zkušené jihlavské a snad i přespolní foto-nadšence. Výstava bude otevřena od 22. července do 7. září 2014 v Kavárně Muzeum na Masarykově náměstí 55 v Jihlavě. (Muzeum Vysočiny Jihlava)