Dobrovolnicí v zemi kontrastů

15. 9. 2014 - Modrý dům přivítá prvního hosta cyklu cestovatelských a přírodovědných přednášek v tomto školním roce. Bude jím Markéta Kafková, původem z Čeperky, která nyní žije a pracuje v Praze. Do Indie se v minulém roce vydala na několik týdnů jako dobrovolnice, aby zde pomáhala v jedné z místních škol. Návštěvníci Modrého domu se tak s ní mohou prostřednictvím unikátních fotografií vypravit do Kundapury a Karnataky v Jižní Indii a ochutnat alespoň něco málo z tradiční indické kultury. Přímé doteky s lidmi z tradičních rodin, nekonečná rozmanitost divoké i urbanizované přírody, ale také zkušenosti z toho, jak to chodí v indické škole a jak svět vnímají malí indičtí školáci. Zkrátka čeká nás Indie trochu jiná, než z pohledu běžného turisty. (Malé muzeum místa, Modrý dům)