Malé železniční muzeum Zubrnice

Děti do 6 let zdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí + maximálně 4 děti do 15 let) 80 Kč
Fotografie Fotografie
V roce 1996 jsme otevřel \"železniční muzeum\" v prostorách nádraží v Zubrnicích. Expozice se nacházejí v prostorách nádražní budovy, remízy na drezíny, expozičních vozech a v kolejišti. Na vybrané exponáty si návštěvník může sáhnout, svést se na ruční kolejové drezíně nebo nebo např. okusit na vlastní uši letecký poplach. Muzeum se neustále rozšiřuje. Každoročně jej shlédne několik tisíc návštěvníků.
V současnosti slouží nádraží také k jízdám muzeních vlaků z Ústí nad Labem a Velkého Března.

Napište krátkou recenzi k: Malé železniční muzeum Zubrnice

(13. 5. 2016) Velmi pěkná a záslužná činnost, škoda že avízované prodloužení mezeální železniční trati až do Lovečkovic už asi realizováno nebude. Trať byla vedena krásnou krajinou Českého středohoří a z rozhodnutí tehdejších mocipánů byla zrušena a následně snesena. Prostě co právě nevydělávalo, nemá právo žít. Na budoucnost se nehledělo, dnes by to bylo turistické lákadlo.