Muzeum Volynských Čechů Podbořany

Telefon: +420 415 214 111, 773 979 972
Web: http://www.podborany.net
E-mail: muzeum@podborany.net

Po telefonické, případně emailové domluvě.
Fotografie - Muzeum Volynských Čechů Podbořany
dospělí: 15Kč, děti: 7 Kč, skupina:5 Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Zveme Vás k návštěvě Výstavní síně, která nabízí čtyři stálé expozice. Máte zde ojedinělou možnost nahlédnout do historie a osudů Volyňských Čechů, jejich odchod a následný návrat do vlasti.Další je expozice geologie,jedná se o stálou expozici o přírodních zajímavostech okolí města Podbořany, jejímž cílem je představit méně známou a přesto geologicky pestrou oblast.Expozice komplexně představuje vše zajímavé, čím se může Podbořansko z hlediska mineralogie, geologie a paleontologie prezentovat. Také expozice Květena Podbořanska nabízí pestrost květeny nacházející se na uzemí Podbořanska. V neposlední řadě je tu k vidění expozice Pravěk a raný středověk Podbořanska. V prostorách výstavní síně také probíhají besedy a prezentace na různá témata a krátkodobé výstavy.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Volynských Čechů Podbořany

(5. 8. 2014) Dobrý den,

ráda bych věděla, jestli už je ve vašem muzeu umístěn originální dřevěný kůl s cedulí na památku obětem upáleným v Českém Malíně 13.7.1943. Tato cedule byla pravděpodobně umístěna na původním hromadném hrobě hned po této strašné tragédii.
Já jsem ceduli náhodou objevila při pamětní pietní výpravě ČsOL a MO v r. 2011, kdy jsme v Českém Malíně kladli věnec na hrob a u památníku upálených (který nechal instalovat pan Jiří Hofman a v té době se zrovna opravoval).
Přivezla jsem ji do Prahy a tuším v r. 2012 předala Sdružení volyňských Čechů.
Ráda bych věděla o jejím dalším osudu.
Předem Vám děkuji za odpověď a srdečně zdravím,

Milena Kolaříková
milenakolarik@gmail.com