Oblastní muzeum v Litoměřicích

Út - Ne 10:00 - 17:00
Fotografie - Oblastní muzeum v Litoměřicích
Základní: 25 Kč
Snížené: 12 Kč (děti, studenti, důchodci, invalidé)
Volný vstup: děti do 6 let, členové AMG
Fotografie Fotografie Fotografie
První litoměřické muzeum - Muzeum průmyslového spolku - bylo založeno v roce 1874. O jeho vznik se velmi zasloužil akademický malíř Franz Krause, který se stal i prvním ředitelem muzea. Původním záměrem muzea bylo dokumentovat život a řemeslnou kulturu minulosti a shromažďovat umělecké a technické výrobky současnosti. Postupem času, zvláště pak po Krausově smrti v roce 1878, muzeum ale začalo stagnovat a muzejní sbírky se staly spíše snůškou nejrůznorodějších předmětů a kuriozit.
I. patro
Geologický vývoj regionu
Archeologie
Doba románská
Doba gotická
Historický vývoj Litoměřic do r. 1700
II. patro
Doba barokní
Řemesla, zemědělství, rybářství
Historie Litoměřic do r. 1945

Napište krátkou recenzi k: Oblastní muzeum v Litoměřicích

(5. 1. 2019) Muzeum v krásné historické budově, se vznešenou atmosférou. Velmi dobře vypracované expozice, obohacené obsažnými informacemi pana průvodce. Součástí muzea je i Památník K. H. Máchy, který sídlí mimo budovu muzea, co jsem dodnes o Máchovi a jeho talentech nevěděla, vím a že toho je. Neuvěřitelně nízké vstupné. Návštěvu litoměřického muzea doporučuji.
(17. 1. 2020) Dnes jsem navštívila Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem, vlastivědné muzeum s novou archeologickou expozicí, útulné, nízké vstupné, chtěla jsem ho tu zadat, ale na web museum.cz bylo zařazení muzea odmítnuto, takže než bude můj příspěvek smazán, muzeum stojí na návštěvu a já tímto končím s přidáváním příspěvků na tento web