Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou

Důchodci 20,- Kč
Dospělí 25,- Kč
Fotografie Fotografie
Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou sídlí v neoklasicistním Šlechtově \"Hrubém domě\" na Husově náměstí. V průběhu let vznikly zárodky tří dnešních expozičních bloků. Muzeum se ve svém sbírkotvorném programu zaměřuje na historii a národopis Lomnicka, dále mineralogické bohatství Českého ráje a Podkrkonoší, v galerijní oblasti na díla významných regionálních výtvarníků. Samotnou kapitolou je Památník rodu Šlechtů s ukázkami různých slohů, militárií, porcelánu a obrazů klasiků české malby.
Základní prohlídka stálých expozic trvá 60min (etnografie, mineralogie, zoologie, historie města, Památník J.Seiferta,galerie). K nejzajímavějším patří např. jedna z nejnovějších kolekcí malovaného lidového nábytku v Čechách, která je zaměřená na bohatě zdobený podkrkonošský typ, dále podmalby na skle s motivy ze života a utrpení světců, polychromované plastiky, skříňkové a mechanické betlémy.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou...

(6. 6. 2020) Krásné, každý rok jezdím na vystavené Betlémy. Milý a ochotný pan ?, který rád podá zevrubný výklad . Přijedu zase! Mat.
(12. 12. 2020) Ve složité době je i částečné otevření tohoto šperku mezi muzei krásným pohlazením.Betlémy a adventní čas k sobě patří a tak je na místě vhodné poděkovat panu řediteli a zaměstnancům za krásné pohlazení po rouškách a duši.Dík a pevné zdraví v roce 2021 a aby ta nemoc zdechla.
(7. 7. 2021) Děkujeme za krásné expozice se kterymi jsme strávili velice milé dopoledne. Hana J.
(24. 8. 2021) Nejen z expozic,ale i z domu samotného dýchá historie a díky velmi příjemnému personálu je vždy návštěva tohoto muzea pohlazením po duši. Díky.
(3. 12. 2021) Milá je vždy prohlídka tohoto muzea,ale i město je fajn.Kam se člověk vrací- do Lomnice nad Popelkou i okolí.
(28. 6. 2022) Dne 22.6.2022 jsme uskutečnili autobusový zájezd do Lomnice n.P. a jejího krásného muzea. Pan ředitel nás svým fundovaným výkladem velmi zaujal a seznamoval nás s exponáty v jednotlivých patrech muzea. Poznali jsme hodně zajímavých sbírek, každý si odnášel spousty informací a nových zážitků. Milý a ochotný byl i zdejší personál, příjemné bylo posezení v kavárně při chutné kávě. Spokojení návštěvníci si též nakoupili známé lomnické suchary. Děkujeme za krásně strávené odpoledne. Za Klub seniorů Anna P.