Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou

Adresa:
Husovo náměstí 43
Lomnice nad Popelkou 512 51
Kraj Liberecký

Telefon: +420 481 671 872
Web: http://www.muzeumlomnice.cz
E-mail: muzeum.lomnice@seznam.cz

Otevírací doba
od března do prosince
Út - Pá 08.00 - 16:00
So 09.00 - 16:00
Ne 09.00 - 12:00
Fotografie - Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou
Vstupné:
Muzeum a pamětihodnosti:
Děti, studenti 15,- Kč
Důchodci 20,- Kč
Dospělí 25,- Kč
Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou sídlí v neoklasicistním Šlechtově \"Hrubém domě\" na Husově náměstí. V průběhu let vznikly zárodky tří dnešních expozičních bloků. Muzeum se ve svém sbírkotvorném programu zaměřuje na historii a národopis Lomnicka, dále mineralogické bohatství Českého ráje a Podkrkonoší, v galerijní oblasti na díla významných regionálních výtvarníků. Samotnou kapitolou je Památník rodu Šlechtů s ukázkami různých slohů, militárií, porcelánu a obrazů klasiků české malby.
Základní prohlídka stálých expozic trvá 60min (etnografie, mineralogie, zoologie, historie města, Památník J.Seiferta,galerie). K nejzajímavějším patří např. jedna z nejnovějších kolekcí malovaného lidového nábytku v Čechách, která je zaměřená na bohatě zdobený podkrkonošský typ, dále podmalby na skle s motivy ze života a utrpení světců, polychromované plastiky, skříňkové a mechanické betlémy.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou...

Ověření: tři krát pět =  

(6. 6. 2020) Krásné, každý rok jezdím na vystavené Betlémy. Milý a ochotný pan ?, který rád podá zevrubný výklad . Přijedu zase! Mat.