Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Adresa:
Troskovice 40
Troskovice 512 63
Kraj Liberecký

Telefon: +420 483 313 638
Web: http://www.muzeumpanenek.cz
E-mail: muzeum.panenek@seznam.cz

Otevírací doba
Květen - Září
Út – Ne 10.00 hod – 16.00 hod
Červen - Srpen
Út – Ne 10.00 hod – 17.00 hod
Fotografie - Muzeum panenek a medvídků pod Troskami
Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Rozsáhlá expozice čítající více než 1000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci.
Povýšení fenoménu panenka nad pouhou hračku.
Tento název nese letošní rozšířená výstava panenek, jejíž smyslem je vysvětlit veřejnosti, že pod pojmem panenka si lze představit i něco jiného než záležitost určenou k dětským hrám.
Panenky, se kterými jsme usínali, které jsou vzpomínkami na naše dětství, zde samozřejmě najdete. Jsou rozděleny dle materiálů používaných k výrobě – od drahých porcelánek, lehkých celuloidových plaváků, po levnější panenky z papírmaše a kompozitu, což je směs sádry a dalších přísad.
Mezi nimi se nachází opravdové historické skvosty a panenky s osudovými příběhy. Panenka, která prošla koncentračním táborem, či panenka určená jako dárek paní Haně Benešové. Muzeum v Troskovicích jako jediné ve světě se snaží představit panenku i v jiných funkcích, které kdy zastávala a zastává..
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Ověření: tři krát pět =  

(4. 8. 2011) To se mi libí, tohle muzeum urcite navstivime s detmi...
(31. 7. 2014) Pěkné muzeum i panenky, ale obsluha příšerně nepříjemná. Zkazilo nám to celý dojem z návštěvy. Připravte se na to.
(26. 11. 2014) Za naši rodinu jedním slovem zklamání. Neonatologické oddělení (miminka v inkubátoru) je nevhodné. V zadní expozici jen pouhým ukázáním na panenky se spustí velmi hlasitý, až šokující alarm. Ve sklepní části expozice je velmi cítit ztuchlina. Myslím, že se v Českém ráji nachází daleko více krásnějších míst, která stojí za návštěvu. "Zážitek" neodpovídá ceně vstupného. Ať nepíšu jen samá negativa - hezké byly panenky z exotiky (černoušci,....) a část expozice panenek z 80.-90. let. Na opakovanou návštěvu to určitě nevidím...
(5. 9. 2015) Muzeum unikátní celý svět nám ho závidí!!! Návštěvu doporučuji!
(8. 4. 2016) Ano musím souhlasit s ochotou obsluhy. Poprvé jsme přišli o 5 min dál a paní nás hrubé odpalkovala a po druhé jedno z mých dětí se dotklo nějakého medvídka a baba řvala jak pominutá. A je jak gramofon.Co říkala před 10 lety bude do puntíku říkat i dalším. Vůbec žádný úsměv. Ta se tam nehodí. Robot by byl milejší.