Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Rodinné vstupné 150,- Kč
Vstup Galerie Goethe 50,- Kč
Fotografie Fotografie
Jednu z dominant Goethova náměstí v Mariánských Lázních tvoří klasicistní budova městského muzea. Dvoupatrový klasicistní dům (čp. 11) byl postaven v roce 1818 jako penzion pro lázeňské hosty a pojmenován „U zlatého hroznu“. Dochovaná původní architektonická podoba tohoto domu dokládá stavební styl města v jeho počátcích. K využití budovy jako muzea došlo však až později, v roce 1953 a od té doby prošlo městské muzeum různými proměnami až do své dnešní podoby. Expozice muzea dále doplňuje expozice v přírodě \\\"Geologický park\\\", vytvořené na ploše téměř 10 ha v těsném sousedství budovy muzea.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně...

(12. 11. 2015) Malá, ale velmi pěkná expozice připomínající významné návštěvníky Mariánských Lázní a městkou historii, rovněž geologická expozice je velmi pěkná. To, co nám chybělo, je předválečná, válečná a těsně poválečná historie města a celé oblasti.
Víme, že je to choulostivé téma, ale jak dlouho se o těchto věcech ještě bude mlčet?
Návštěvnící z Prahy