Muzeum knižní vazby v Lokti

Adresa:
T. G. Masaryka 129/1
Loket 357 33
Kraj Karlovarský

Telefon: +420 352 684 350
Web: http://
E-mail:

Otevírací doba
denně 10.00 - 13.00, 14.00 - 18.00hod
Fotografie - Muzeum knižní vazby v Lokti
Vstupné:
dospělí 30,-
děti / důchodci 15,-
Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Město Loket otevřelo Muzeum knižní vazby v roce 2001, stálou expozicí v Černé věži. Z popudu bývalého starosty Jana Hadravy byli k vytvoření muzea vyzváni přední umělečtí knihaři, loketští občané, Jan a Jarmila Sobotovi.
Manželé Sobotovi krátce po svém návratu z USA v r.1997 byli hlavními iniciátory založení Společenstva českých knihařů se sídlem v Lokti. Jejich popularita mezi českými knihaři a sběrateli, ale i osobní přátelství s předními knihaři z celého světa byly hlavní příčinou toho, že muzeum obdrželo 90% všech exponátů zdarma.
Město Loket a Obecně prospěšná společnost Hrad Loket, která má muzeum ve správě, děkují všem dárcům a tvůrcům muzea, bez jejichž přičinění a práce by tato ve světě ojedinělá expozice umělecké knižní vazby nemohla vzniknout.
Ve třetím roce svého trvání se Muzeum knižní vazby přestěhovalo z Černé věže, blíže i níže k návštěvníkům, do krásných prostor v přízemí raně barokní loketské radnice.Expozice se mezitím rozšířila o řadu nových exponátů, ale stejně jako v Černé věži i zde zůstává její název - Knižní vazba v proměnách věků.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum knižní vazby v Lokti

Ověření: tři krát pět =