Muzeum Jindřichohradecka

Adresa:
Balbínovo náměstí 19/I
Jindřichův Hradec 377 01
Kraj Jihočeský

Telefon: 384 363 660
Web: http://www.mjh.cz/
E-mail: muzeum@mjh.cz

Otevírací doba
1. duben - 6. leden
DENNĚ MIMO PONDĚLÍ
8.30 - 12.00 a 13.00 - 17.00 hodin

1. červen – 31. srpen
15. prosinec – 6. leden
DENNĚ
8.30–12.00 a 13.00–17.00 hodin
Fotografie - Muzeum Jindřichohradecka
Vstupné:
Expozice
Základní – 60 Kč
Děti, studenti, důchodci a invalidé – 40 Kč
Děti do 4 let – zdarma
Výprava mateřské školy – 10 Kč/osoba (dozor zdarma)
Vánoční sleva – děti do 6 let zdarma
Výklad v AJ, NJ – příplatek 30 Kč/osoba

Výstavy
Základní – 15 Kč
Děti do 4 let – zdarma
Školní výprava (včetně mateřských školek) – 10 Kč/osoba (dozor zdarma)

V případě prohlídka mimo návštěvní dobu 100% příplatek.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Muzeum jindřichohradecka bylo založeno roku 1882 a od roku 1927 sídlí v budově jezuitského semináře na Balbínově náměstí. Tam se nalézá stálá expozice muzea včetně Krýzových jesliček – největšího lidového mechanického betlému na světě, zapsaného do Guinnessovy knihy rekordů. Kromě této je zde řada dalších zajímavých expozic: Jihočeské betlémy - historie a současnost jihočeských betlémů, Gotické sochařství - sakrální umění na Jindřichohradecku, Landfrasova tiskárna - kolekce památek na nejvýznamnější mimopražskou tiskárnu 19. století, Bitva nad Jindřichohradeckem - jedno z největších střetnutí americké 15. letecké armády a německé Luftwaffe 24. 8. 1944, U Panny Marie Pomocné - původní zařízení jindřichohradecké lékárny, Síň Emy Destinnové - život a umělecký odkaz nejslavnější české operní pěvkyně, Cechy a řemesla - historie řemeslné výroby na Jindřichohradecku, Měšťanská a lidová kultura - život ve městě a na vesnici v polovině 19. století, Galerie výtvarného umění - výtvarná díla ze sbírek Muzea Jindřichohradecka, Město pánů z Hradce - Jindřichův Hradec a okolí ve středověku a raném novověku, Holub ludens - život a dílo výtvarníka Vladimíra Holuba, Malované ostrostřelecké terče - jindřichohradečtí ostrostřelci a jejich zbraně, Jihočeská LADA - vývoj šicích strojů a dobová móda.

Muzeum Jindřichohradecka spravuje také kostel sv. Jana Křtitele a přilehlý minoritský klášter, kde jsou další výstavní prostory (expozice církevního umění), konferenční sál a knihovna s badatelnou. V tomto komplexu je umístěno i ředitelství muzea a zázemí pro odborné pracovníky.
Muzeum dále zpřístupňuje městskou vyhlídkovou věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie a expozici Marie Hoppe-Tenitzerové, která je umístěna v Domě gobelínů (budova bývalého zámeckého pivovaru).
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Jindřichohradecka

Ověření: tři krát pět =