Muzeum másla v Máslovicích

Web: http://www.maslovice.cz
E-mail: muzeum@maslovice.cz

kromě února
So - Ne 10-12 a 13-16hod.
ve všední den pouze na předběžnou objednávku (min.10 osob)
Fotografie - Muzeum másla v Máslovicích
základní 30,-
snížené 20,-
(duchodci, studenti a děti od 5 let)
rodinné vstupné(2+2/3/4) 80,-
Fotografie Fotografie
Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě. Není však jediné na světě. Existuje podobné muzeum v Irsku ve městěCork, které se však zabývá hlavně irským máslem.
Malé máslovické muzeum másla má Interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet.
Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy. Děti si mohou zakoupit zajímavé pracovní listy. Muzeum je bezbariérové, vhodné i pro návštěvníky se zrakovým postižením (pracovní listy jsou k dispozici i v Braillově písmu).

Napište krátkou recenzi k: Muzeum másla v Máslovicích