Škoda Muzeum

Adresa:
tř. Václava Klementa 294
Mladá Boleslav 293 01
Kraj Středočeský

Telefon: +420 326 831 134
Web: http://muzeum.skoda-auto.cz/
E-mail: muzeum@skoda-auto.cz

Otevírací doba
Denně 09:00 – 17:00
31. prosince 09:00 – 14:00
24. - 26. prosince, 1. ledna zavřeno
Fotografie - Škoda Muzeum
Vstupné:
Kompletní ceník na: muzeum.skoda-auto.cz

Možnost kombinovaného vstupného Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích nad Nisou & Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.

Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. Škoda tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky.
Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě výměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Informace o aktuálních výstavách a akcích naleznete na: muzeum.skoda-auto.com

Služby Škoda Muzea

- Individuální prohlídka muzea
- Prohlídka muzea s průvodcem
- Prohlídka výrobních provozů Škoda Auto s průvodcem, jen pro návštěvníky starší 10 let
- Prohlídka depozitáře sportovních vozů a prototypů
- Prohlídka muzea pro děti a školní skupiny s pracovními listy
- Haptické prohlídky muzea pro nevidomé a slabozraké
- Odborný výklad také v cizích jazycích
- Prohlídka Vzdělávacího centra Na Karmeli
- Prodejna reklamních předmětů Škoda Muzea a Škoda Auto (tel.:+420 326 832 038)
- Café/Restaurant VÁCLAV (tel.: +420 731 156 610)

Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby. Ostatní prohlídky a cizojazyčný výklad je nutné rezervovat několik dnů až týdnů předem na tel. +420326831134.

Prohlídka výrobních provozů firmy Škoda Auto a.s.

Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky Škoda, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě Škoda Auto otevřené dveře. Automobiloví nadšenci tak mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky Škoda.

Sídlo a hlavní výrobní závod společnosti Škoda Auto a.s. se nachází v Mladé Boleslavi, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Kromě Mladé Boleslavi se vozy Škoda vyrábí v České republice ještě v závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí.
Prohlídky výrobních provozů v Mladé Boleslavi se pořádají v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 9.00 do 17.00 hod.

Více informací naleznete na: muzeum.skoda-auto.cz
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Škoda Muzeum

Ověření: tři krát pět =  

(25. 3. 2014) Velice hezké muzeum. Byli jsme nadšeni