Regionální muzeum a galerie v Jičíně

Valdštejnovo náměstí 1
Jičín 506 01
Kraj Královéhradecký

Web: http://www.muzeumhry.cz
E-mail: muzeumhry@muzeumhry.cz

červenec - srpen:
otevřeno i v pondělí 9:00 - 18:00
leden, březen - červen, září - prosinec:
únor: 10:00 - 16:00
Fotografie - Regionální muzeum a galerie v Jičíně
dospělí 60,- Kč
děti, studenti, důchodci 30,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí a děti) 130,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Regionální muzeum ve stálé expozici nabízí hned několik možností prohlídky. Od pokladny se odvíjejí čtyři samostatné cesty, kterými se lze projít a vrátit se zpět. První obsahuje osm sálů vlastivědné expozice a zachycujících historický vývoj a přírodu Jičínska. Druhá stoupá vzhůru do nedostavěné věže kostela - do panské oratoře. Třetí vede k arkádovému nádvoří a v současné době je zde výstavní chodba muzea s krátkodobými výstavami. A čtvrtá? Ta pokračuje ke třem sálům, z nichž nejzajímavější je Konferenční salonek připomínající rok 1813 a jednání protinapoleonské koalice. V roce 2011 byla také otevřena Obrazárna barokních mistrů s exkluzivní instalací obrazu Karla Škréty Zvěstování Panně Marii. Návštěvníci tedy v jičínském muzeu mohou volit čtyři cesty za poznáním...

Napište krátkou recenzi k: Regionální muzeum a galerie v Jičíně

(27. 7. 2015) Krásné expozice, přehledné uspořádání, vynikající prostředí. Takhle si představujeme fungující muzeum. Navštívili jsme ho několikrát a vždy nás překvapilo něčím novým. Hanka a Zdeněk