Městské muzeum Nový Bydžov

květen - říjen
neděle a svátky 9.00 - 12.00 13.00 - 17.00
Fotografie - Městské muzeum Nový Bydžov
každý okruh 30 Kč (za oba 60 Kč)
děti od 6 let, studenti a důchodci platí 15 Kč (30 Kč za oba okruhy) Děti do 6 let zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Ozdobou muzejní expozice jsou deskové obrazy ze 16. století, mezi nimi zejména archa bydžovská, rozměrný epitaf Jindřicha Kapouna ze Svojkova z roku 1599, barokní obrazy Petra Brandla – Ukřižovaný a Matka Bolestná z roku 1733, ukázky nábytku, cechovních památek, fajánse, kameniny, porcelánu, skla, šperků a dalších uměleckých předmětů a bohatá expozice venkovského národopisu. Zvláštní pozornosti se těší pamětní síň profesora Bohumíra Nevyjela a jeho dcery se vzácným souborem dalších cenných obrazů a uměleckých předmětů.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Nový Bydžov

(25. 4. 2014) Překvapila mne velikost sbírek, krásné obrazy a barevný výklad. Doporučuji absolvovat komentovanou prohlídku s průvodcem, nikoli si muzeum projít pouze sám. Prostory, jednitlivé architektonické prvky, dveře ... jedním slovem krása :) Ať se daří! PN