Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu ve Chvalšinách

Dospělí – 30 Kč
Děti, studenti, důchodci – 15 Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum se nachází v citlivě rekonstruovaném historickém objektu na náměstí obce, která je rodištěm autora Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera. Projekt muzea byl realizován v letech 1999-2000 z iniciativy Obecního úřadu Chvalšiny a za podpory programu PHARE; o významu muzea svědčí i fakt, že na jeho zřízení přispěla Evropská unie celkovou částkou 288.970.
Muzejní expozice zahrnují přírodu a přírodní památky této části chráněného území, její nynější stav i záměry jejího rozvoje a též historický vývoj obce s kulturními i přírodními zajímavostmi až do současnosti. Největší prostor je pak věnován osobě a dílu autora Schwarzenberského plavebního kanálu; exponáty dokládající a dokreslující život J. Rosenauera jsou vhodně prokládány dokumenty, obrazy, fotografiemi, hmotnými exponáty a historickými předměty dávajícími ucelený obraz o vzniku, významu a současném stavu plavebního kanálu i jeho okolí. Vše je vhodně doplněno expozicí s tematikou lesnictví a dřevařství na Šumavě.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu ve...