Muzeum Františka Pravdy

červenec - srpen
denně 11.00 - 16.00hod.

květen, červen a září
So - Ne a svátky 11.00 - 16.00hod.

říjen - duben prohlídka muzea bez průvodce
Fotografie - Muzeum Františka Pravdy
prohlídka zámku s průvodcem:
dospělí 80,- Kč
děti 6 – 18 let, důchodci 50,- Kč
děti do 6 let zdarma
rodinné vstupné 210,- Kč

prohlídka muzea bez průvodce: 20,- Kč
prohlídka výstavy: 20,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
6. 4. 2012 Velikonoce na Zámku Hrádek
Zveme Vás na Velikonoční výstavu na zámku v Hrádku u Sušice, kde ve dnech 7. - 9. dubna proběhne ukázka zdobení kraslic vždy od 13 do 16 hodin. Návštěvníci si budou moci za asisten ... zobrazít více
9. 3. 2012 Velikonoční výstava kraslic
Srdečně Vás zveme na Velikonoční výstavu kraslic, která probíhá od 1. 3. do 15. 4. 2012 na Zámku Hrádek (Hrádek u Sušice). Vystaveny jsou různé ukázky technik zdobení - drátkování, ... zobrazít více
15. 2. 2012 Velikonoční výstava kraslic
Srdečně Vás zveme na Velikonoční výstavu kraslic, která proběhne od 1. 3. do 15. 4. 2012 na Zámku Hrádek (Hrádek u Sušice). K vidění budou různé druhy kraslic vyhotovených a zapůjč ... zobrazít více
Muzeum Františka Pravdy na zámku v Hrádku u Sušice zahájilo svou činnost v červnu roku 2010. Jak již napovídá název, zaměřuje se především na osobu Františka Pravdy (vlastním jménem Vojtěch Hlinka), významného autora knížek pro lid 2. poloviny 19. století. Při prohlídce muzea se dozvíte o životě Františka Pravdy a o jeho působení v Hrádku. Je zde mimojiné umístěna expozice liturgických předmětů a ornátů, které mají vztah k zámecké kapli, archeologické vykopávky z nejstaršího období historie Hrádku a dobové fotografie zámku.

Součástí prohlídky zámku je v období červenec - srpen Výstava loutek a rodinných loutkových divadélek.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Františka Pravdy