Muzeum středního Pootaví Strakonice

Adresa:
Zámek 1
Strakonice 386 01
Kraj Jihočeský

Telefon: +420 380 422 608
Web: http://www.muzeum-st.cz
E-mail: informace@muzeum-st.cz

Otevírací doba
1. 3. - 22. 12. / úterý - neděle a svátky / 9 - 17 h
Fotografie - Muzeum středního Pootaví Strakonice
Vstupné:
Okruh 1 / plné 60 Kč / snížené 30 Kč
Okruh 2 / plné 80 Kč / snížené 40 Kč
Okruh 1+2 / plné 110 Kč / snížené 55 Kč
Umožňuje také vstup zdarma pro vybrané osoby a skupiny (AMG, ICOM, děti do 6 let apod.) a rodinné vstupné.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
9. 3. 2023 Život s fotoaparátem
... zobrazít více
9. 3. 2023 Dobré chutnání aneb z kuchyně našich prababiček
... zobrazít více
9. 3. 2023 Velikonoční výstava
... zobrazít více
Stálá expozice
Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích.

Muzeum po náročné rekonstrukci otevřelo nové a zcela unikátní expozice, které představují pět hlavních oblastí typických pro město Strakonice.
Prohlédnout si tak můžete jedinečnou expozici dud a dudáctví. Ve Strakonicích působí řada dudáků a dudáckých muzik. Dudy se vyučují na místní hudební škole a ve městě se koná i věhlasný mezinárodní dudácký festival, kam se sjíždí muzikanti z celého světa. Dále expozici loutek nebo expozici historie textilní výroby. Každý jistě zná tradiční pokrývku hlavy zvanou „fez.“ Zajímavá je také expozice zbraní a motocyklů světoznámé značky ČZ. Těšit se můžete například na předválečný motocykl ČZ 500 či závodní motocykl ČZ 125 z roku 1957. A v neposlední řadě nabízíme i unikátní, v rámci střední Evropy jedinečnou, expozici věnovanou Suverénnímu řádu maltézských rytířů, který ve Strakonicích působil téměř 700 let. Čekají na vás modely lodí galera a karaka, interiér válečné lodi karaka a interiér sanitního vlaku, zmenšenina husitského vozu a mnoho dalšího.
Vše je doplněno o nejrůznější interaktivity. Na dotykových obrazovkách si můžete zahrát puzzle či pexeso, poskládat opravdové dudy a zahrát na ně, pustit audio a video nahrávky dudáckých skupin či hranou pohádku v loutkovém divadle. Pohrát si v replice saracénského stanu. Převléci se za rytíře, potěžkat si repliku rukavic a meče, přidat plyn na vystavených motorkách a posadit se na model závodní motorky.
Otevřené jsou opět i krásné prostory kapitulní síně a ambitu s restaurovanými nástěnnými malbami či vyhlídková věž Rumpál.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum středního Pootaví Strakonice

Ověření: tři krát pět =