Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Adresa:
Holubova 768
Holice 534 01
Kraj Pardubický

Telefon: +420 466 682 154
Web: http://www.holubovomuzeum.cz
E-mail: muzeum@kdholice.cz

Otevírací doba
listopad-březen: ZAVŘENO
duben: po-ne 9h-12h 13h-16h
květen-srpen: po-ne 9h-12h 13h-17h
září-říjen: po-ne 9h-12h 13h-16h
Fotografie - Africké muzeum Dr. Emila Holuba
Vstupné:
dospělí 60,- Kč
senioři 30,- Kč
děti do 3 let zdarma
děti od 3 – 18 let 30,- Kč
průkaz ZTP 50% sleva
průkaz ZTP/P zdarma
poplatek za foto a kameru 30,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie
Stálá expozice
Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích je věnováno světově uznávané osobnosti, africkému cestovateli druhé poloviny 19. století, lékaři a vědci Dr. Emilu Holubovi. Město Holice nikdy na slavného rodáka nezapomnělo. Podařilo se zde naplnit poslední velký sen Dr. Emila Holuba, mít své vlastní africké muzeum.
Expozice muzea je zaměřena především na život, expedice a práci afrického cestovatele a jeho ženy Růženy.
Jednopodlažní budova muzea je zcela bezbariérová, rozčleněná do tří sálů. V prvním je návštěvníkům promítnut krátký životopisný film z dílny Milana Šteindlera a stojí zde nejvzácnější exponát muzea, lev Princ. Druhý sál je rozdělen do pěti kójí znázorňujících různé životní etapy cestovatele. Dále jsou zde umístěny největší exponáty muzea a kóje následovníků. V poslední třetí místnosti je nainstalována africká vesnička a scenérie africké savany. To vše návštěvník pozoruje za zvuků afrických bubnů, Vídeňského valčíku a zvuků savany.
Při prohlídce si můžete vyzkoušet některý z interaktivních prvků, jsou zde tři dotykové obrazovky, kde porovnáte své znalosti o cestách Dr. Emila Holuba nebo znalosti o Africe. Dále oblíbená atrakce v podobě tajemných skříněk, ve kterých jsou ukryty africké předměty. Pro nejmenší návštěvníky je připraven nově zrekonstruovaný dětský koutek, či venkovní africká vesnička s houpadly ve tvaru afrických zvířátek.
Muzeum je otevřeno sezónně - od začátku dubna do konce října - denně od pondělí do neděle. Veškeré informace o nás a našich akcích naleznete na webových stránkách muzea a Facebooku. Budeme se těšit na viděnou v naší malé, holické Africe!

Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Ověření: tři krát pět =  

(9. 8. 2013) Kdepak,muzeum je dávno otevřené a úplně ÚŽASNÉ!!!!!!! Interaktivní, pro malinké i velké, při zavíračce nás paní nemohla dostat pryč:-)