Muzeum Moravská Třebová

Web: http://www.muzeummoravskatrebova.cz
E-mail: muzeum@ksmt.cz

říjen – březen
Út – Pá 9:00 – 12:00 13:00 – 16:00hod.
duben - září
Út – Pá 9:00 – 12:00 13:00 – 16:00hod.
So a Ne 14.00 – 16.00hod.
Fotografie - Muzeum Moravská Třebová
Muzeum egyptské princezny aneb cesta kolem světa
dospělí 50 Kč
děti 6-15 let, studenti, důchodci 30 Kč

Galerie Františka Strážnického
dospělí 20 Kč
děti 6-15 let, studenti, důchodci 10 Kč

Výstavy
dospělí 20 Kč
děti 6-15 let, studenti, důchodci 10 Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
31. 5. 2012 Moravskotřebovská muzejní noc
Muzeum Moravská Třebová Vás zve na svou muzejní noc, která proběhne v pátek 8. června od 18 do 24 hod., tentokrát na téma "Čína". ... zobrazít více
Muzeum bylo v Moravské Třebové založeno už v sedmdesátých letech 19. století. Zásluhou moravskotřebovského rodáka, newyorského obchodníka L. V. Holzmaistera byla v letech 1904–1906 postavena nová muzejní budova a následně založen park. Stejný mecenáš věnoval muzeu mimoevropskou sbírku. Budova je dnes sídlem příspěvkové organizace Kulturní služby města Moravská Třebová a její využití je rozmanité. Muzeum zde má stálé expozice a knihovnu s archivem a badatelnou, pořádá zde výstavy a další akce (Muzejní noc, Mikulášský jarmark).
Expozice Holzmaisterovy mimoevropské sbírky byla v roce 2012 reinstalována, doplněna o nové výtvarné a multimediální prvky a otevřena pod názvem Muzeum egyptské princezny aneb cesta kolem světa. Prohlídka začíná setkáním s mecenášem muzea L. V. Holzmaisterem v jeho newyorské pracovně, pokračuje cestou v jeho stopách do Indie, Barmy, Tibetu, Japonska a vrcholí ve starém Egyptě. Zde se návštěvníci seznámí s mladou Egypťankou Hereret. V expozici je vystavena její mumie v kartonáži a dvojité rakvi, jsou zde však také představeny výsledky rekonstrukce její skutečné někdejší podoby. Dále jsou vystaveny mumie kočky a sokola, soubory, vešebtů, skarabů a jiných amuletů, náhrdelníků. Kromě staroegyptských originálů je součástí expozice také haptická výstavka.

Galerie Františka Strážnického představuje průřez celoživotním dílem malíře, který téměř čtyřicet let působil v Moravské Třebové.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Moravská Třebová