Městské muzeum a galerie Hlinsko

Web: http://www.mmghlinsko.cz
E-mail: muzeum@hlinsko.cz

červenec - srpen:
Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00hod.
září - červen:
otevřeno dle aktuálního výstavního programu - aktuální otevírací doba na www.mmghlinsko.cz
Fotografie - Městské muzeum a galerie Hlinsko
Vstupné dle aktuálního výstavního programu.
Hlinecké muzeum vzniklo 1874 a patří k nejstarším v Čechách, sběrným programem jako první okresní muzeum. Muzejní galerie byla zpřístupněna 1. října 1960. V současnosti se MMG Hlinsko stává ze dvou protilehlých budov z nichž jedna je muzeum a druhá galerie.
V muzeu návštěvníky čeká stálá expozice (od nejstarší historie města Hlinska i regionu, tradiční řemesla spojená s regionem) a síň významného rodu Adámků. V sále jsou dále pořádány krátkodobější výstavy a koncerty.
V přízemí protější budovy galerie je opět stálá expozice - Inspirace vysočinou, která je věnována umělcům, kteří jsou našimi rodáky, nebo zde nějakou dobu pobývali. Mnozí z těchto autorů svým významem dalece přesahují hranice regionu. Mezi nimi například František Kaván, Jindřich Hegr, Gustav Macoun, Karel Lidický, a mnoho dalších.
První patro galerie je celoročně věnováno krátkodobým výstavám z nichž nejznámější je tradiční Výtvarné Hlinecko, které se koná bez vynechání jediného ročníku již od roku 1960. Výtvarné Hlinecko je věnováno čelním představitelům českého výtvarného umění 19 a první poloviny 20.století.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum a galerie Hlinsko