Muzeum v Šumperku

dospělí 40,- Kč
žáci a studenti 20,- Kč
senioři a ZTP (včetně doprovodu) 20,- Kč
skupinová sleva 20,- Kč/osoba (skupiny žáků a studentů-min. 5 osob)
u bezplatných vstupů (viz níže) je cena za audioprůvodce 20,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
22. 11. 2016 Krysáci
2. 11. 2016 Divoká krása Jeseníků
26. 10. 2016 Adolf Born – Obrázky na přebalech knih
... zobrazít více
Muzejní expozice byla otevřena v roce 1996 u příležitosti 100. výročí založení muzea v Šumperku. Je instalována v 11 sálech a prezentuje dějiny šumperského regionu a přírodu Šumperska a Jesenicka. V dubnu 2008 byla tato expozice jako první v naší republice vybavena automatickým průvodcem GuidePORTTM. Tento systém oživuje muzejní expozice na celém světě. V Evropě je instalován např. v muzeích v Londýně, Paříži, Berlíně, Zurichu či Amsterdamu, v Americe v Quebecku, Santa Fé nebo v Mexico City a v Africe najdeme GuidePORT mimo jiné v Muzeu apartheidu v Johannesburku. GuidePORT se od všech ostatních audioprůvodců liší tím, že je zcela automatický, nevyžaduje od návštěvníka žádnou manipulaci, neomezuje ho a dovoluje volný pohyb po expozici. Není nutné dodržovat stanovenou trasu a kdykoliv je možné vrátit se a vyslechnout si příslušnou pasáž ještě jednou. Čtyři jazykové mutace fungují nezávisle na sobě, v jednom okamžiku a v jedné místnosti může jít do sluchátek současně německý, anglický, český nebo polský text.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum v Šumperku

(20. 10. 2011) Pěkné muzeum, v létě jsme navštívili výstavu Retro II a byla to krásná nostalgie z dob nedávno minulých, papírové jízdenky či polní telefon ještě pamatujeme. Ostatní expozice také vcelku zajímavé. Museum je na super místě v centru města, před ním je krásná kašna se sovou. Doporučujeme k navštívení!