Památník Petra Bezruče

Adresa:
Ostrožná 35
Opava 746 01
Kraj Moravskoslezský

Telefon: 553 625 024
Web: http://www.szm.cz
E-mail: ppb@szm.cz

Otevírací doba
PO, ST, PÁ: pro předem objednané návštěvníky
ÚT: 8 − 12 hod., 13 − 16 hod.
ČT: 10 − 12 hod., 13 − 18 hod.
SO, NE, svátky: zavřeno
Fotografie - Památník Petra Bezruče
Vstupné:
Expozice: 20/10/45 Kč
Výstava: 20/10/45 Kč
Expozice a výstava: 30/15/70 Kč
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
6. 2. 2018 Leopold Parma mezi přáteli
... zobrazít více
Stálá expozice
Památník Petra Bezruče je jedním z šesti expozičních objektů a areálů Slezského zemského muzea. Vznikl ještě za života básníka Petra Bezruče a stojí na místě jeho rodného domu. Památník Petra Bezruče je literárněvědným pracovištěm a zároveň expozičním areálem. Svou činnost zaměřuje již přes padesát let převážně na zpracovávání a získávání pozůstalostí významných literárních osobností Slezska a severní Moravy. V depozitářích památníku se nachází přes 200 000 dokumentů z pozůstalostí zhruba 85 literátů. Tímto množstvím literárních památek se Slezské zemské muzeum řadí v rámci České republiky na druhé místo, hned za Památník národního písemnictví v Praze.
V přízemí Památníku Petra Bezruče se nachází expozice připomínající život tohoto velkého slezského básníka. V prvním patře je pak sál sloužící pro kulturní akce muzea – krátkodobé výstavy, přednášky či autorská čtení.

Z iniciativy Památníku vznikl na počest básníka v roce jeho úmrtí – 1958 – literární festival „Bezručova Opava“. Koná se vždy v září a v průběhu let prošel řadou změn až k dnešní multižánrové podobě. Původně festivalový týden nahradil celý měsíc rozmanitých kulturních pořadů a programů. Bezručova Opava patří k nejstarším kulturním festivalům v ČR.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Památník Petra Bezruče

Ověření: tři krát pět =