Muzeum Těšínska

Adresa:

Český Těšín 737 01
Kraj Moravskoslezský

Telefon:
Web: http://
E-mail:

Otevírací doba
Fotografie - Muzeum Těšínska
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
30. 8. 2018 Vzpomínky na kostel v Gutech
... zobrazít více
26. 8. 2018 1918 ZA ČESKOSLOVENSKO 2018
Koncem září proběhnou ve městě Český Těšín oslavy 100. výročí vzniku ČSR. Všechny srdečně zveme. ... zobrazít více
19. 3. 2014 SILESIA PICTA
Výstava reprodukcí starých map Slezska a vedut slezských měst prezentuje vývoj mapového vyobrazení a jeho proměny od 16. do 19. století. Kartografické prameny, které jsou cenným zd ... zobrazít více
Stálá expozice
Výstavní síň se stálou expozicí v Českém Těšíně byla v lednu 2017 uzavřena. Došlo tam k havárii vody a muzeum přišlo o svoji pobočku na ulici Pražské, byla nenávratně zničena. Zůstaly jen fotografie.
Nyní čekáme na znovuotevření muzejních prostor na ulici Hlavní. Bližší informace na webu MT.

původní text:
Muzeum Těšínska v Českém Těšíně je jedním ze čtyř krajských muzeí v Moravskoslezském kraji. Programově se věnuje bohaté historii, přírodovědě a vlastivědě české části Těšínského Slezska. Bylo založeno jako moderní muzeum po druhé světové válce v roce 1948 v Českém Těšíně, ale navazuje na mnohem starší muzejní tradice, které sahají až do roku 1802, kdy bylo v Těšíně, tehdy ještě nerozděleném státní hranicí, otevřeno nejstarší muzeum na Moravě a ve Slezsku. Jeho nástupci a pokračovateli jsou dnes Muzeum Těšínského Slezska (Muzeum Śląska Cieszyńskiego) a Těšínská knižnice (Książnica Cieszyńska) v polském Těšíně (Cieszyn). Muzeum Těšínska je příspěvkovou organizací se sídlem v Českém Těšíně, ale prostřednictvím 12 poboček a výstavních síní působí v celém regionu českého Těšínského Slezska. Jeho součástí je také regionální informační centrum Těšínska a studijní knihovna Silesia.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Těšínska

Ověření: tři krát pět =